09:43 23.04.2019
Останні новини
З метою охорони господарств від занесення збудника грипу птиці керівники та спеціалісти птахо господарств, незалежно від форм власності зобов’язані суворо виконувати заходи, які передбачені інструкцією з профілактики та ліквідації грипу птиці Затверджено Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України 17.10.2011 №547 і Зареєстровані в Міністерстві юстиції України 8 листопада 2011р, за №1277/20015.
З метою забезпечення епізоотичного благополуччя у птахо господарствах необхідно постійно здійснювати:
• нагляд за клінічним станом птиці;
• проведення моніторингових досліджень щодо виявлення антитіл до вірусу , птиці птахо господарств та особистих селянських господарств,іншої птиці. яка утримується в неволі тощо;
• контроль та оцінку загрози, що може виникнути від диких пере льотних та синантропних птахів,щодо будь-якого вірусу грипу птиці;
• моніторинг наявності збудників пташиного грипу у ссавців;
• здійснювати господарські та ветеринарні заходи ,які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
• на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
• виконувати вказівки спеціалістів ветеринарної медицини та проводити ветеринарно-санітарні заходи з профілактики та боротьби з грипом птиці;
• повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини про всі випадки загибелі птиці або про не властиву їм поведінку;
ГРИП ТПИЦІ – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів,викликана будь-яким вірусом грипу А,який спричиняє щонайменше 75% летальних випадків серед курчат у 4-8 місячному віку, інфікований внутрішньовенно.
ГРИП ПТИЦІ- характеризується загальним пригнічення м , набряками,ураження респіраторних органів та ШКТ та перебігає у виді ензоотій. Інкубаційний період у птиці триває 1-7 днів. В окремих випадках – від декількох годин до 7 діб і більше.
ЗБУДНИК грипу птиці –РНК – вірус,за комплементзязувальним антигеном споріднений з вірусом типу А людей і тварин . Дикі птахи , особливо мігруюча водоплавна птиця, є природним резервуаром вірусів грипу птиці. Вірус виділяється у навколишнє середовище зі слиною, носовим секретом,і послідом. Вірусоносійство у птиці ,яка перехворіла,триває 2-3 місяці та більше. ДО ГРИПУ сприйнятлива домашня ,синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця ,а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання . Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та іншої види перелітної птиці.
ВІРУС ГРИПУ ПТИЦІ чутливий до дії 3% їдкого натру, хлорного вапна, креоліну, фенолу,2%р-н формальдегіду, азотної кислоти, ефіру, хлороформу та препарати йоду.
Отже, шановні громадяни при будь-якій підозрі або невластивій поведінці птиці чи її загибелі звертайтеся до спеціалістів ветеринарної медицини у вашому населеному пункт, також до фахівців району ветеринарної медицини для подальших дій.
Стартує програма особистісного та професійного розвитку молоді «Державотворець»
Міністерство молоді та спорту України, Українська академія лідерства спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні продовжують реалізацію програми «Державотворець».09:38 23.04.2019
09:29 23.04.2019
Доманівська ОТГ у рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за фінансової підтримки USAID розробила та затвердила План удосконалення надання послуги вуличного освітлення. Громадська думка стала головною причиною особливої уваги Доманівської громади до якості послуги, тому оцінка якості послуги жителями громади є важливим показником успішності її удосконалення. Проведення моніторингу якості послуг дозволить керівництву ОТГ своєчасно виправляти недоліки та розвивати успіх. Тому було вирішено використовувати інструменти та методологію експрес –дослідження. Для опитування громадської думки Програмою ДОБРЕ було закуплено 4 планшети.
16:44 22.04.2019
Доманівська селищна рада повідомляє про те, що філія ДП «Лідієвське» ТОВ СП «Нібулон» з 20.04.2019 р. по 30.04.2019 р. планує розпочати обприскування (захист культур) від шкідників та бурянів на полях, що розташовані на території Доманівської селищної ради.
15:52 22.04.2019
Несанкціоновані сміттєзвалища – проблема для громади
14:56 22.04.2019
Гончарні традиції і сучасність
Хто з нас не любить гарний посуд з самобутнім дизайном! Особливо якщо він зроблений руками майстрів, які знають традиції від діда-прадіда. Гончар - професія давня, і в Україні це ремесло було поширене в усіх регіонах, адже, ми – українці, можемо похвалитися покладами різної глини, яка використовується для виробництва керамічного посуду і всіляких дрібничок.14:40 19.04.2019
Семінар завідувач ЗДО та вчителів початкових класів
18 квітня 2019року на базі Доманівського ЗДО №2 відбувся семінар-практикум «Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти на засадах впровадження «Нової Української школи». У семінарі взяли участь – завідувачі ЗДО, вихователі випускних груп ЗДО та вчителі початкових класів. Під час заходу вчителі та вихователі мали змогу презентувати свою роботу, обмінятися практичними порадами, дискутувати на дану тему та переглянути відкрите заняття в старшій групі «Подорож до країни знань» (вих. Кучер О.О.).14:38 18.04.2019
До уваги жителів населених пунктів Доманівської селищної ради:з 18 квітня по 02 травня 2019 року представники Доманівської об’єднаної територіальної громади будуть проводити опитування жителів громади.
14:35 17.04.2019
Навчальні заклади освіти Доманівської громади долучилися до акції «Посади дерево добра», яка здійснюється в рамках щорічної акції «За чисте довкілля», оголошеної виконавчим комітетом на території селищної ради з 21 березня по 10 травня 2019 року.
14:55 16.04.2019