Українсько-польський проект "Співпраця об'єднаних громад для участі громадськості в управлінні освітою"
Освіта – основа розвитку суспільства
Освіта - основа розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запорука майбутнього України. Вона є визначальним чинником політичної, соціально-економічної, культурної та наукової життє-діяльності суспільства. Освіта є стратегічним ресурсом поліпшення добробуту людей, забезпечення національних інтересів, зміцнення авторитету і конкурентоспроможності держави на міжнародній арені.
12 вересня в рамках реалізації українсько-польського проекту «Співпраця об’єднаних громад для участі громадськості в управлінні освітою» відбулася чергова делібераційна зустріч. Головною метою засідання відкритої громадської студії було обговорення Програми розвитку освіти Доманівської ОТГ як основи якісного освітнього простору. У заході взяли участь представники громади: переважно педагоги опорних шкіл та їх філій, працівники дошкільних та позашкільних навчальних закладів, відділу освіти, молоді та спорту Доманівської селищної ради.
Учасники проекту Л.Арматраут, С.Миронюк та А. Макогоненко розповіли про навчальну поїздку до м.Щецин (Польща), поділилися своїми емоціями та враженнями. Консультант проекту Редька Л.В., директор Золотоніського районного будинку дитячої та юнацької творчості (Черкаська область), наголосила на важливості залучення педагогів, депутатів та батьківської громадськості до публічного обговорення заходів Програми розвитку освіти.
«Співпраця освітян та представників органів місцевого самоврядування допомагає в розбудові громадянського суспільства та підвищує спроможність громадськості брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні. Адже, втілення цих принципів є одним з головних елементів у формуванні ефективного місцевого самоврядування. Спільна робота над формуванням Програми розвитку освіти забезпечить розуміння та тісну взаємодію між закладами освіти Доманівської селищної ради та місцевою владою»,- вважає заступник Доманівського селищного голови Ірина Святченко.
Наприкінці зустрічі учасники дійшли висновку, що разом можна набагато ефективніше вирішити питання розвитку освіти ОТГ, що більшість з них потребують першочергового розв'язання: необхідно істотно зміцнити навчально-матеріальну базу, здійснити комп'ютеризацію навчальних закладів, впровадити інформаційні технології, забезпечити ефективну підготовку та підвищення кваліфікації педагогічних працівників, запровадити нові економічні та управлінські механізми.
Актуально? Цікаво? Запрошуємо до обговорення!