Доманівська громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Головне управління держпродспоживслужби в Миколаївській області Первомайське управління інформує

Ідентифікація тварин — це необхідно!

Реєстрація тварин є частиною державної політики України, впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності. Це закріплено на законодавчому рівні, а саме - статтею 5 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" від 14 серпня 2014 року №1648-VII, згідно з якою в країні запроваджується обов’язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин. Дія цього закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять продаж, забій, утилізацію, надають послуги з штучного осіменіння та організовують виставки тварин. Проведення ідентифікації тварин (великої рогатої худоби, свиней, кіз, коней, овець) ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу — від її виробництва до реалізації. Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо. Ідентифікацію провидить Доманівська районна державна лікарня ветеринарної медицини за місцем утримання тварини.

15:04:13 27.01.2023

Як зберегти своє здоров’я та життя в умовах війни.

Війна супроводжується великими скупченнями людей у прихистках, обмеженим доступом до базової гігієни та іноді медицини. В таких умовах захворювання поширюються швидше, тому як ніколи важливо захистити себе та дітей шляхом вакцинації.

09:41:25 25.01.2023

Обережно! Грип птиці

Грип птиці – гостра контанозна вірусна інфекція птахів,   викликана вірусом грипу А  субтипів Н5 та Н7, що спричиняє 75% летальних випадків.

10:40:03 07.11.2022

Обережно! COVID-19

В Україні поступово зростає захворюваність на COVID-19 та кількість госпіталізацій через це. Наразі зафіксовано 11,5 тис. хворих на коронавірусну хворобу, в лікарнях перебувають понад 3 тис. пацієнтів.

09:08:29 01.10.2022

Профілактика гострих кишкових інфекційних захворювань!

Первомайське управління  ГУ ДПСС  у Миколаївській  області наголошує, що  питання профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь завжди було актуальним, а наразі, у зв’язку з вимушеним переміщенням населення та настанням теплої пори року, воно постало особливо гостро.

08:25:34 27.07.2022

Вплив нітратів на організм людини

Якщо ви купували цьогоріч кавун, то певно думали про те - чи не забагато в ньому нітратів? Авжеж, адже всі чули про негативний ефект нітратів для нашого організму. У більшості людей слово “нітрат” - це синонім отрути. І чомусь воно завжди асоціюється з кавунами. Втім, тут є два але: 1 - нітрати - це далеко не завжди отрута і 2 - вони містяться не лише в кавунах, а й в багатьох овочах і фруктах, воді та навіть в нашому організмі.

08:03:37 21.07.2022

Держпродспоживслужба інформує

Первомайське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що безпечною для вживання є вода, що відповідає вимогам «Про затвердження Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною".

14:09:30 11.07.2022

Як врятуватися від спеки та зберегти здоров'я

Для людини оптимальними показниками температури повітря в теплий сезон є 20–25°С, температура вище 25°С вважається несприятливою, оскільки здатна порушувати теплову рівновагу організму.

10:01:09 07.07.2022

Профілактичні заходи щодо недопущення виникнення холери!

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.

16:03:58 04.07.2022

Увага, ботулізм! Запобігти захворювання можливо

Внаслідок воєнної агресії Російської федерації проти України в багатьох районах Миколаївської області відмічаються перебої з постачанням харчових продуктів. Тому населення використовує для харчування запаси харчових продуктів тривалого зберігання, домашні консерви, які вироблені в минулих роках. Це значно підвищує ризик на виникнення харчових отруєнь. Найтяжким серед яких є ботулізм.

16:23:00 09.06.2022