Головне управління держпродспоживслужби в Миколаївській області Первомайське управління інформує

Щодо необхідності здійснення державної реєстрації потужностей операторів ринку та отримання експлуатаційного дозволу

Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що одним із обов’язків операторів ринку є - реєструвати потужності у випадках, передбачених цим Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) (п.4, ч.1, ст.20 ЗУ №771/97-ВР від 23.12.199, із змінами).

08:40:06 14.03.2024

Як запобігти виникненню кишкових захворювань внаслідок вживання питної води

На території Миколаївської області, внаслідок збройної агресії російської федерації проти  України, в тому числі  після підриву греблі Каховської ГЕС відбувається забруднення поверхневих  вод та підземних водоносних горизонтів, які використовуються як джерела  питного водопостачання різними хімічними та бактеріологічними чинниками: залишки військової техніки, розірваних снарядів, загиблі тварини, тощо. Забруднена питна вода може призвести як до хімічних отруєнь так і бути  джерелом  виникнення багатьох кишкових інфекційних захворювань: вірусного гепатиту А, холери, дизентерії, та інших гострих  кишкових інфекцій  тощо.

16:50:36 11.03.2024

Щодо протидії поширення неякісних препаратів

Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області на виконання пункту 2.1 Меморандуму про партнерство та співпрацю між Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 14.10.2022 з метою інформування та протидії поширенню неякісних препаратів, у тому числі ветеринарних препаратів, дієтичних добавок, харчових продуктів для спеціальних медичних цілей контролю ваги, які мають невідповідну якість, надає копію повідомлення від Держлікслужби в рамках міжнародної взаємодії та обміну інформацією:

15:06:52 01.03.2024

З 1 жовтня 2023 року частково змінено вимоги щодо проведення медогляду

Зміни щодо медоглядів працівників, які здійснюють діяльність, пов’язану з обслуговуванням населення, запроваджені Законом №2573 від 06.09.2023 «Про систему громадського здоров’я». При цьому, в ч.2 ст.45 цього Закону вказано, що періодичні медичні огляди проводять за рахунок роботодавця. Тобто, зобов’язань роботодавця щодо оплати попереднього (до прийняття на роботу) медичного огляду Закон №2573 не передбачає. Новацією є запровадження електронної медичної книжки в електронній системі охорони здоров’я. Паперові медичні книжки поступово відійдуть у минуле. З огляду на це, роботодавцям варто уважно ставитися до питання достовірності паперової медичної книжки працівника, так як незабаром їх буде переведено в електронний формат. З особами, у яких виявиться фальшивий медогляд, роботодавцю доведеться        припиняти трудові відносини.

11:06:43 20.02.2024

Обов’язки суб’єктів господарювання в сфері централізованого питного водопостачання населення

Вода - основа життя. Важко переоцінити значення води в забезпеченні існування життя на планеті Земля, адже немає жодного організму, який би не містив воду. Для людини дуже важливо вживати воду, адже це одна з основних складових здоров’я. При цьому, особливу цінність має чиста питна вода.

11:11:39 16.02.2024

Профілактика грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій

На даний час Україна перебуває в середині епідемічного сезону з грипу та ГРВІ. Наразі через циркуляцію вірусів грипу у 22 регіонах країни спостерігається підйом захворюваності на ГРВІ, зокрема серед дітей.   Станом на 31 січня зареєстровано високий рівень перевищення епідемічного порогу в Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. У пʼяти областях — Вінницькій, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернігівській — середній рівень. В інших регіонах — неепідемічний рівень. За даними МОЗ України, за попередній тиждень, з 22 по 28 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 185 402 осіб, з них 96 120 — діти віком до 17 років. Діагноз «COVID-19» встановлено протягом тижня 3 492 пацієнтам. До лікарень госпіталізовано 6 120 людей, з них 2 607 — діти.

14:36:40 07.02.2024

Щодо профілактики виникнення африканської чуми свиней

В зв’язку з численними випадками африканської чуми свиней на території України та з метою профілактики виникнення даного захворювання на території Южноукраїнської міської територіальної громади Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про наступне.

14:33:40 07.02.2024

Щодо спалаху вірусу грипу птиці (кури) типу А1 субтипу Н5 в м. Новий Буг, Баштанського району, Миколаївської області.

В Баштанському районі, Миколаївської області 25 січня 2024 року зареєстровано спалах вірусу грипу птиці типу А1, субтипу Н5, (м. Новий Буг, вул. Григорія Сковороди, 56).

08:44:52 01.02.2024