Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Вознесенське районне управління інформує

Профілактика харчових отруєнь в умовах нестабільного енергопостачання

На сьогоднішній день харчові отруєння є серйозною проблемою, особливо в умовах частих перебоїв зі світлом, які можуть призвести до порушення умов зберігання продуктів. В Україні з нестабільним енергопостачанням це питання стає особливо актуальним.

17:58:38 16.07.2024

«Щодо необхідності здійснення реєстрації потужностей операторів ринку та отримання експлуатаційного дозволу»

Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що одним із обов’язків операторів ринку є - реєструвати потужності у випадках, передбачених цим Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) (п.4, ч.1, ст.20 ЗУ №771/97-ВР від 23.12.199, із змінами).

16:20:57 04.07.2024

Гепатит А: профілактика та корисні поради.

У зв’язку з ситуацією, яка склалася в нашій країні, в тому числі після підриву греблі Каховської ГЕС відбувається забруднення поверхневих вод та підземних водоносних горизонтів, які використовуються, як джерела  питного водопостачання. Гепатит  А одне із інфекційних захворювань шляхом передачі якої є вода. Ми зібрали основні факти про гепатит А: як передається хвороба, які її симптоми, як лікують гепатит А і що робити, щоб не захворіти.

08:38:25 26.06.2024

Щодо здійснених заходів державного контролю, пов’язаних із харчовими отруєннями серед населення

Протягом п’яти місяців 2024 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області (надалі Головне управління) отримано три Повідомлення про подію та ситуації, що становлять загрозу життю і здоров’ю, санітарному та епідемічному благополуччю населення, у разі встановлення факту можливого зв’язку інфекційної хвороби, харчового отруєння, виникнення інфекційних захворювань (отруєнь), пов’язаних з діяльністю суб’єктів господарювання (надалі Повідомлення), що надійшли від Державної установи «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

14:10:12 21.06.2024

Що таке холера і як від неї захиститися

Війна призвела до зростання ризиків тяжких епідемічних ускладнень. Внаслідок руйнування інфраструктури та комунікацій,  постають  проблеми із забезпеченням населення чистою питною водою, харчовими продуктами, дотриманням людьми вимог  гігієни та санітарії. Через що збільшується  ймовірність поширення інфекційних хвороб, в тому числі і особливо- небезпечних.

10:50:26 20.06.2024

Харчові отруєння

Вознесенське районне управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертається до  операторів ринку з виробництва та обігу риби та рибної продукції, повідомляє наступну інформацію щодо необхідності вироблення лише патраної риби в літній період для зниження ризику захворювання на ботулізм.  Наголошує дотриматись  вимог законодавства щодо безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, зокрема забезпечення гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу, проведення навчання із гігієни персоналу потужностей, який працює у зоні поводження з харчовими продуктами;

09:59:15 17.06.2024

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

Висококонтагіозне захворювання домашніх і диких тварин. Вакцин для профілактики хвороби і медикаментів для лікування не існує. Вірус надзвичайно стійкий до високої температури і може зберігатися місяцями в тушах свиней, крові, фекаліях, у замороженому чи копченому м’ясі.

10:59:57 12.06.2024

ПРОФІЛАКТИКА БОТУЛІЗМУ

За даними Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в 2024 році фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби взято участь у розслідуванні 24 випадків ботулізму з 27 постраждалими, серед яких один летальний.

10:55:32 12.06.2024

УВАГА ! ПТАШИНИЙ ГРИП!

ОСТАНІМ ЧАСОМ ЕПІЗООТИЧНА СИТУАЦІЯ ЩОДО ЗАХВОРЮВАННЯ НА ВИСОКОПАТОГЕНИЙ ГРИП ПТИЦІ СУТТЄВО ПОГІРШИЛАСЯ, ПРО ЩО СВІДЧАТЬ ЗАРЕЄСТРОВАНІ ВИПАДКИ ЗАХВОРЮВАННЯ У ВОЛИНСЬКІЙ, КІРОВОГРАДСЬКІЙ, РІВНЕНСЬКІЙ, СУМСЬКІЙ, ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ТА МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ.  ЦЕ ОСОБЛИВЕ НЕБЕЗПЕЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКЕ ДУЖЕ ШВИДКО  ПЕРЕДАЄТЬСЯ ВІД ХВОРОЇ ДО ЗДОРОВОЇ ПТИЦІ ТА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ 100% ЗАГИБЕЛЛЮ. ДО ХВОРОБИ СПРИЯТЛИВІ УСІ ВИДИ ПТИЦІ.  КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ ХАРАКТЕРИЗУЮТЬСЯ ПОЧОРНІННЯМ ГРЕБЕННЯ ТА СЕРЕЖОК, ЗАГАЛЬНИМ ПРИГНІЧЕННЯМ, НАБРЯКАМИ, УРАЖЕННЯМ ДИХАЛЬНИХ ОРГАНІВ (ХРИПКИМ ДИХАННЯМ) ТА ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ(ДІАРЕЯ).   ЗБУДНИК ЗАХВОРЮВАННЯ Є ВІРУС, ЯКИЙ МАЄ УНІКАЛЬНУ ЗДАТНІСТЬ ЗМІНЮВАТИ СВОЮ СТРУКТУРУ.

13:22:04 10.06.2024