Як відновити знищені або втрачені документи на право власності

Для отримання компенсації від держави за зруйноване майно, українцям необхідно надати документ, який підтверджує право власності. Однак через руйнування будинків багато українців втратили документи, включаючи вище згаданий. У разі втрати документа на право власності, видається дублікат втраченого або зіпсованого документа. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерство юстиції України розробили інфографіку щодо порядку відновлення знищених або втрачених документів на право власності пошкодженого/зруйнованого житла. Якщо у вас виникли проблеми з відновленням документів, звертайтеся на гарячу лінію безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103. Також скористатися порадами юристів можна через  Telegram-бот: @LegalAidUkraineBot

13:21:39 05.05.2023

Прагнете змін - навчайтесь

Якщо Ви готові навчатися – для Вас Законом України «Про зайнятість населення» передбачено право на одноразове отримання ваучера для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

10:33:22 24.02.2023

До уваги громадян!

З 1 грудня житлові субсидії та пільги призначатимуть органи Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України у жовтні та листопаді виплатив українцям субсидії за вересень та жовтень, які були призначені органами соціального захисту населення. Починаючи з 1 грудня 2022 року Пенсійний фонд України буде не лише виплачувати, а й призначати житлові субсидії та пільги: тобто громадяни, які витрачають на оплату комунальних послуг більше, ніж 15% сукупного місячного доходу домогосподарства, з 1 грудня для призначення субсидії мають звертатися до органів Пенсійного фонду України. При цьому людина може самостійно обрати до якого саме сервісного центру Фонду їй зручно звернутися. Це не залежить від місця її офіційної реєстрації.

09:52:42 23.11.2022

Як правильно підключити електростанцію (генератор) до будинку?

Після масштабних ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури з боку агресора оператор системи передачі НЕК «Укренерго» та оператори систем розподілу (обленерго) застосували графіки аварійних та погодинних відключень споживачів від електропостачання. Розв’язуючи проблеми власного забезпечення електрикою, споживачі стали масово встановлювати електростанції (генератори) у своїх домоволодіннях. Проте, підключення електростанції – відповідальний процес і якщо неправильно виконати електромонтаж, це може спричинити за собою вихід з ладу обладнання та/або домашньої електропроводки, не говорячи вже про власну безпеку та безпеку оточуючих. З метою попередження подібних надзвичайних ситуацій Держенергонаглядом підготовлено рекомендації щодо підключення електростанцій до приватних домоволодінь. Наголошуємо, що наведені рекомендації стосуються виключно приватних домоволодінь. Будь-який енергогенератор є об’єктом підвищеної небезпеки та потребує належних умов експлуатації. Тому спочатку нагадаємо загальні вимоги: інструкція від виробника обов'язкова до виконання; генератори не можна використовувати в квартирах (навіть на балконі); електростанції можна встановлювати тільки на відкритому повітрі не менше ніж за 6 метрів від вікон, дверей або гаражів, а відстань до стін та іншого обладнання має бути більша за один метр; генератор має бути сухим, для цього його потрібно захистити від дощу та підтоплень; якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів, можна отримати ураження струмом; перед заправкою електростанції потрібно дати охолонути, інакше паливо може спалахнути та призвести до пожежі; забороняється зберігати запас бензину поряд із генератором. Найпростіший спосіб безпечного використання електростанції – під’єднати до генератора подовжувач і до нього вже включити ті електроприлади, в яких є потреба. У разі під’єднання електростанції до внутрішніх електричних мереж необхідно забезпечити від’єднання від зовнішніх електромереж – під час роботи генератора зовнішнє електропостачання може бути відновлене, що призведе до короткого замикання, виходу з ладу обладнання, пожежі та інших непередбачуваних наслідків. Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку можна лише попередньо відключивши автомати на ввідному щитку. Проте, якщо у будинку (дачі) часто відбувається припинення постачання електричної енергії, рекомендуємо підключити електростанцію до внутрішньої мережі через перекидний рубильник або систему автоматичного включення резерву (АВР). До перекидного рубильника потрібно під’єднати живлення від електромережі, знизу – кабель від електростанції. Середні контакти призначено для підключення струмоприймачів електроенергії. Звертаємо увагу на те, що рубильник або АВР повинен знаходитися після лічильника та ввідного автоматичного вимикача. Якщо в будинку мережа, що має 3 фази (380 В), то рекомендуємо все ж зробити резервну тільки одну фазу для підключення її до електростанції. На цю фазу можна приєднати тільки найважливіші електроприлади: холодильник, освітлення, телевізор, комп’ютер або ноутбук. Наполегливо рекомендуємо, щоб приєднання електростанції до мереж будинку виконували спеціалісти. Також, при встановленні генератора забороняється виконувати підключення електростанції до домашньої мережі якщо потужність електростанції може значно перевищувати пропускну здатність розетки (як правило, вона витримує не більше 3,5 кВт). Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку, попередньо відключивши автомати на ввідному щитку, можна лише перевіривши параметри розетки (10А – 2,2 кВт або 15А – 3,5 кВт). У іншому випадку, коли електростанція має більшу потужність, підключати її до розетки заборонено. Як наслідок, у зв’язку з перевищенням максимального навантаження, можливе коротке замикання в електричній проводці та виникнення пожежі в будинку. Не нехтуйте правилами електробезпеки. Будьте обережними, бережіть себе та своїх близьких!

16:14:13 21.11.2022