Доманівська громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Освітяни Доманівщині - учасники польсько-українського проекту

Дата: 09.07.2017 19:41
Кількість переглядів: 1075

Фото без описуВ Україні стартував проект "Співпраця об'єднаних громад для участі громадськості в управління освітою", який упродовж наступних шести місяців реалізовуватиметься в українсько-польській співпраці Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії, ГО "Інститут демократії ім. Пилипа Орлика" за співфінансування Фундації Міжнародної Солідарності. Учасниками його стали представники 7 об'єднаних територіальних громад із Черкащини, Миколаївщини та Дніпропетровщини.      

Педагоги Доманівської, Мостівської та Кам`яномостівської ОТГ взяли активну участь у "майстернях" з питань: Освіта у селі та у малому містечку – місце школи у місцевій спільноті, суть делібераційних зустрічей – теорія та практика, школа та навчання у ХХІ столітті, делібераційні методи, як інструмент залучення громадськості у місцевих спільнотах, принципи участі у проекті – завдання лідерів громад та тренерів клубів громадського діалогу, співпраця об’єднаних громад – дискусія стосовно платформи залучення громадськості та інші.

Пшемислав Фенрих (Фундація розвитку місцевої демократії, Щецин, Польща), Оксана Колісник, Магдалена Братко (МГО “Інститут демократії імені Пилипа Орлика”, Черкаси, Україна) зустрілися з освітянами Доманівської ОТГ, учасниками спільного польсько-українського проекту «Співпраця об’єднаних громад для участі громадськості в управління освітою»:  Миронюк С.В., методистом методкабінету Доманівського освітнього центру, Макогоненко А.А., директором Доманівської ЗОШ №2, Арматраут Л.П., директором Зеленоярської ЗОШ.

У рамках майстерні в Черкасах «Деліберація про освіту в громадах»  учасники проекту-освітяни, представники органів місцевого самоврядування, працювали над надвичайно важливим питанням у функціонуванні ОТГ - організацією освітніх послуг. А в серпні матимуть змогу ознайомитися з досвідом Польщі з цього питання. «В чому суть управління громади освітою? Що польські гміни робили в ситуації демографічної й економічної кризи? Як залучити громаду до вирішення проблемних питань? На ці питання ми шукатимемо відповіді», - сказав учасникам майстерні керівник проекту і директор Щецинського навчального центру FRDL Пшемислав Фенрих.

До роботи майстерні також залучена тренер  Фундації Освіти та демократії, активний громадський діяч у сфері сприяння розвитку освіти у Польщі та за кордоном, досвідченому педагогу з м. Гнезно, Анна Бентін (Польща), за її допомогою учасники розбираються у місці школи у місцевій спільноті та знайомляться з теорією і практикою делібераційних зустрічей.

Подібні зустрічі заплановані і будуть проведені з освітянами, громадськістю. Запрошуємо до участі в заходах  з обговорення проблемних питань створення повноцінного комфортного освітнього простору небайдужих мешканців Доманівки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь