УВАГА ! ПТАШИНИЙ ГРИП!
ОСТАННІМ ЧАСОМ ЕПІЗООТИЧНА СИТУАЦІЯ ЩОДО ЗАХВОРЮВАННЯ НА ВИСОКОПАТОГЕННИЙ ГРИП ПТИЦІ ТА ХВОРОБИ НЬЮКАСЛА СУТТЄВО ПОГІРШИЛАСЯ В КРАЇНАХ ЄВРОПИ.
ЦЕ ОСОБЛИВЕ НЕБЕЗПЕЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКЕ ДУЖЕ ШВИДКО ПЕРЕДАЄТЬСЯ ВІД ХВОРОЇ ДО ЗДОРОВОЇ ПТИЦІ ТА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ 100% ЗАГИБЕЛЛЮ.
ДО ХВОРОБИ СПРИЯТЛИВІ УСІ ВИДИ ПТИЦІ.
КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ ХАРАКТЕРИЗУЮТЬСЯ: ПОЧОРНІННЯМ ГРЕБЕНЯ ТА СЕРЕЖОК, ЗАГАЛЬНИМ ПРИГНІЧЕННЯМ, НАБРЯКАМИ, УРАЖЕННЯМ ДИХАЛЬНИХ ОРГАНІВ (ХРИПКИМ ДИХАННЯМ) ТА ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ (ДІАРЕЯ).
ЗБУДНИК ЗАХВОРЮВАННЯ Є ВІРУС, ЯКИЙ МАЄ УНІКАЛЬНУ ЗДАТНІСТЬ ЗМІНЮВАТИ СВОЮ СТРУКТУРУ.
ДЖЕРЕЛО ІНФЕКЦІЇ: ПЕРЕНОСНИКАМИ ХВОРОБИ Є ДИКІ ТА СИНАНТРОПНІ ПТАХИ, ОСОБЛИВО ВОДОПЛАВНА.
ЛІКУВАННЯ: ПТАШИНИЙ ГРИП ПТИЦІ НЕ ЛІКУЄТЬСЯ.
Найбільш ефективними заходами направленими на мінімізацію ризиків поширення грипу птиці в Україні є дотримання вимог біобезпеки, як в комерційних, так і в особистих селянських господарствах, а у випадку захворювання - своєчасне реагування та здійснення заходів з локалізації та ліквідації захворювання.
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ: ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ВБЕРЕГТИ СВОЮ ПТИЦЮ ТА ПТИЦЮ СВОЇХ СУСІДІВ, ПОТРІБНО ОБМЕЖИТИ ВИГУЛ ДОМАШНЬОЇ ПТИЦІ, ЩОБ УНИКНУТИ КОНТАКТУ З ДИКОЮ ПЕРЕЛІТНОЮ ТА СИНАНТРОПНОЮ (ГОЛУБИ, ВОРОНИ, ГОРОБЦІ ТА ІНШІ) ПТИЦЕЮ.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ !
ЯКЩО У ВАС ЗАХВОРІЛА ЧИ ЗАГИНУЛА ПТИЦЯ, НЕГАЙНО ПОВІДОМЛЯЙТЕ СПЕЦІАЛІСТА ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ, ЯКИЙ ОБСЛУГОВУЄ ДАНУ ТЕРИТОРІЮ.
Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживсужби в Миколаївській області.