Доманівська громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Окремі питання визначення розміру пенсії за вислугу років особам, звільненим зі служби в поліції

Дата: 17.12.2024 08:35
Кількість переглядів: 20

Відповідно до пункту “а” статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт “а” статті 12), пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: за вислугу 20 років – 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров’я, особам, звільненим, зокрема, зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України “Про Національну поліцію” – 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення; за кожний рік вислуги понад 20 років – 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Згідно з пунктами 2, 3 статті 77 Закону України “Про Національну поліцію” поліцейський звільняється зі служби в поліції: через хворобу – за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції або за віком – у разі досягнення встановленого для нього цим Законом граничного віку перебування на службі в поліції.

Відповідно до підпункту 5 пункту 2 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 № 10-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 за № 572/39628, до заяви про призначення пенсії за вислугу років додаються військово-медичні документи про стан здоров’я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію).

Положення про діяльність медичної (військово-лікарської) комісії МВС (далі-Положення) затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2017 № 285, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.04.2017 за № 559/30427.

Згідно з пунктом 4 розділу VІІІ Положення щодо поліцейських приймаються такі постанови М(ВЛ)К за ступенем придатності осіб:

  • “Придатний до служби в поліції на посаді”;
  • “Придатний до служби в поліції, непридатний до служби на посаді”;
  • “Непридатний до служби в поліції”.

Відповідно до пункту 12 розділу VІ Положення колишні поліцейські, колишні особи рядового і начальницького складу можуть ініціювати питання визначення їх придатності до служби за станом здоров’я на час звільнення зі служби та причинного зв’язку їх захворювань, поранень (контузій, травм, каліцтв). У такому разі лікарська (військово-лікарська) експертиза проводиться штатною М(ВЛ)К за наявності Направлення на медичний огляд, оформленого за місцем служби.

Колишні поліцейські, колишні особи рядового і начальницького складу мають право звернутися із заявою до М(ВЛ)К щодо перегляду раніше прийнятого рішення. Такі особи повинні подати до М(ВЛ)К наявну медичну документацію, складену в період проходження служби, у разі наявності поранень (контузій, травм, каліцтв) – документацію щодо обставин їх отримання та надання у зв’язку із цим медичної допомоги.

У таких випадках рішення (постанови) М(ВЛ)К приймаються щодо захворювань, поранень (контузії, травми, каліцтва), діагнози яких були встановлені в період проходження служби в поліції, органах внутрішніх справ, військової служби.

Таким чином, пенсія за вислугу років поліцейським призначається в розмірі 55 відсотків відповідних сум грошового забезпечення за 20 років вислуги за наявності постанови ВЛК з формулюванням “Непридатний до служби в поліції”.

Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, – 100 процентів, до категорії 2, – 95 процентів.

Згідно із статтею 14 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” мінімальний розмір пенсії за вислугу років, що призначається відповідно до цього Закону, встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь