Профілактика харчових отруєнь в умовах нестабільного енергопостачання

Дата: 16.07.2024 17:58

Фото без описуНа сьогоднішній день харчові отруєння є серйозною проблемою, особливо в умовах частих перебоїв зі світлом, які можуть призвести до порушення умов зберігання продуктів. В Україні з нестабільним енергопостачанням це питання стає особливо актуальним.

Бактерії (сальмонела, шигела, кишкова паличка та інші) та віруси (ротавіруси, ентеровіруси тощо) можуть потрапити в їжу через неправильне зберігання або недостатню термічну обробку продуктів харчування, особливо при вживанні забрудненої води. Паразити, такі як лямблії та токсоплазма, можуть передаватися через воду, сире м'ясо або неправильно вимиті овочі та фрукти.

Нестабільне електропостачання може значно вплинути на безпеку харчових продуктів:

• Продукти, які потребують зберігання при певній температурі, можуть зіпсуватися, якщо холодильник або морозильна камера працюють неналежним чином.

• При підвищенні температури зберігання харчових продуктів, збільшується ризик розмноження патогенних мікроорганізмів.

Симптоми харчового отруєння можуть з'явитися через кілька годин або днів після вживання забрудненої їжі. Вони включають:

1. Нудоту

2. Блювання

3. Діарею

4. Болі в животі

5. Лихоманку

6. Слабкість

У разі виявлення перших ознак харчового отруєння терміново зверніться до найближчої лікувальної установи.

Профілактика харчових отруєнь в умовах регулярних відключень електроенергії:

• Тримайте продукти, що швидко псуються, в найхолоднішій частині холодильника.

• У разі тривалого відключення світла використовуйте альтернативні джерела електроенергії  для підтримки низької температури.

• Для пиття і приготування їжі використовуйте воду гарантованої якості та/або бутильовану.

• Не використовуйте воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі водойми тощо).

• Купуйте лише ті продукти, які ви зможете швидко використати.

• Приготовані страви зберігайте не більше 2 годин при кімнатній температурі.

• Перевіряйте терміни придатності продуктів. Якщо продукт викликає сумніви щодо свіжості, краще його викинути.

• Ретельно мийте руки перед приготуванням їжі. Використовуйте окремі ножі та обробні дошки для сирих і готових продуктів.

Харчові отруєння можуть бути серйозною проблемою в умовах частих відключень світла. Дотримання простих правил гігієни, правильне зберігання та приготування їжі можуть значно знизити ризик отруєнь.

Пам'ятайте, що здоров'я вашої родини залежить від вашої обачності та відповідальності.