Як уникнути трагедії на воді
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях.
Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18°C, повітря не нижче +24°C.
Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків.
На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.
Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!
Фахівці ДСНС постійно контролюють ситуацію з дотриманням громадянами правил безпечної поведінки на воді. Але, на жаль, іноді відпочивальники нехтують елементарними правилами безпеки та гадають, що з ними нічого прикрого не станеться, така самовпевненість, в свою чергу, призводить до трагічних наслідків.
Ще однією головною причиною загибелі на воді є недотримання правил безпеки на воді. Люди загоряють і купаються всюди, не звертаючи уваги на забороняючі таблички. Перевіряючи свої можливості, плавають на ділянках річки з швидкою течією. Стрибають з мостів і пірсів, пірнають в незнайомих місцях, не знаючи, що таїться на річковому дні.
Необхідно також пам'ятати про небезпеку знаходження дітей біля води, оскільки, залишені без нагляду дорослих, вони починають бешкетувати на воді і це часом призводить до трагедії.
Пам'ятайте, що більшість нещасних випадків трапляється через порушення правил поведінки на воді, тому звертаємося до всіх з проханням дотримуватись цих простих правил, і ви зможете уникнути нещастя. Не заходьте у воду в нетверезому стані, не купайтеся в необладнаних місцях, не залишайте дітей без нагляду. Пам'ятайте про це і ваш відпочинок буде безпечним!
Рятувальники нагадують! Лише відповідальне відношення до власної безпеки може гарантувати вам яскраві емоції та добрі спогади про відпочинок на природі!