Чи маю я право на призначення субсидії на понаднормову площу житла, якщо отримую пенсію за вислугу років?

Дата: 25.12.2023 15:04

Законодавство визначає категорії громадян, яким житлова субсидія може призначатися на понаднормову площу житла (площа житла, на яку призначається субсидія з урахуванням понаднормової площі, розраховується шляхом збільшення соціальної норми житла для домогосподарства на
 30 відсотків).

Це непрацездатні непрацюючі особи, які проживають самі. До них, зокрема, належать і пенсіонери, які отримують пенсію за вислугу років, за умови, що вони досягли встановленого законом пенсійного віку (пункт 11 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848).

Житлова субсидія на понаднормову площу житла призначається у разі, якщо про це зазначено у заяві.

Довідково!

Соціальні норми житла, в межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, визначено постановою Уряду від 06.08.2014 № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.