ДСНС попереджає!

Дата: 02.05.2023 15:15

З початку 2023 року на території Вознесенського району виникло 70 пожеж, з них 16 пожеж на відкритих територіях.

За минулий тиждень на території Доманівської селищної ради виникла 1 пожежа на відкритій території:

- 28.04.2023 р. за адресою: Миколаївська обл., Вознесенський р-н, біля с. Зелений Яр.

З метою запобігати виникненню пожеж в природних екосистемах та у житловому секторі на території Вознесенського району, а також вжиття дієвих заходів, спрямованих на виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні правопорушень, пов’язаних з самовільним випалюванням рослинності або її залишків, керівникам підприємств, організацій всіх форм власності, керівникам фермерських господарств, необхідно:

- організувати та забезпечити дотримання правил пожежної безпеки у межах господарювання;

- створити добровільні протипожежні формування;

- вживати заходів щодо недопущення випалювання сухої трави, залишків рослинності та побутових відходів у лісових масивах і на відкритій місцевості;

- не допускати влаштування несанкціонованих сміттєзвалищ та організовувати своєчасний вивіз сміття;

- організувати створення меліоративних смуг;

- організувати своєчасний покос трави та вивезення її у спеціально відведенні місця;

- відповідним документом, визначити відповідальних посадових осіб за дотримання правил пожежної безпеки у кожному структурному підрозділі та на виробничих дільницях.

У випадку ігнорування необхідності забезпечення пожежної безпеки на території селищної ради порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки або самовільного випалювання рослинності та її залишків  передбачено адміністративна відповідальність, у вигляді штрафу, за ст. 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) у розмірі (1700 грн — 3400 грн для громадян та 3400 грн — 5100 грн для посадових осіб) та за ст. 77-1 ч.1 КУпАП  у розмірі (3060 грн — 6120 грн для громадян та 15300 грн — 21420 грн для посадових осіб).

За данні правопорушення передбачені санкції Кримінальним кодексом України, а саме: ст. 245 «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу», ст. 270 «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки», ст. 113. «Диверсія».