Обережно! COVID-19

Дата: 01.10.2022 09:08

В Україні поступово зростає захворюваність на COVID-19 та кількість госпіталізацій через це. Наразі зафіксовано 11,5 тис. хворих на коронавірусну хворобу, в лікарнях перебувають понад 3 тис. пацієнтів.

Про це зауважує заступник міністра охорони здоров’я,  головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Ми спостерігаємо початок зростання захворюваності, і це початок осінньої хвилі, яка є базовою. Ми поступово реєструємо все більші відносні показники за кількістю хворих. Наприклад, за минулий тиждень це було 9,1 тис., зараз це 11,5 тис., у яких був діагностований COVID-19 і які захворіли. Це очікувано, вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне в березні - квітні, а може, і на початку травня»,- сказав Кузін.

Первомайське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області наголошує на дотриманні  карантинних заходів.

Як запобігти зараженню коронавірусом

1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.  Миття рук з милом: тривалість процедури 20–40 с;  вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;

обов’язкова процедура:  після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук.

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або хлоргексидину 2% тривалість обробки — близько 30с;

1. Уникайте скупчення людей.
  2. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
  3. Використовуйте захисну маску:

обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);

якщо      перебуваєте      у    місцях великого скупчення      людей     з метою     додаткового захисту.

використовуйте маску правильно:

вона має покривати ніс і рот;

вона має щільно прилягати, без відступів по краях; заміняйте маску, щойно вона стала вологою; не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте  руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;

заміняйте маску що чотири години;  не використовуйте маску повторно.

Бережіть себе та своїх близьких.