Громадяни України зобов’язані не здійснювати дії, які несуть загрозу об’єктам критичної інфраструктури

Дата: 31.03.2022 10:00

Об’єднані енергетичні системи України - це сукупність об’єктів критичної інфраструктури та систем державного значення, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам.

В умовах російської військової агресії військове командування України разом із органами виконавчої влади,  органами  місцевого  самоврядування,  підприємствами  запроваджені  та здійснюються  передбачені  Законом  України  «Про  правовий  режим  воєнного  стану» заходи  і  повноваження,  необхідні  для  забезпечення  оборони  України,  захисту  безпеки населення та інтересів держави.

Верховна  Рада  України  прийняла  Закон  України  «Про  внесення  змін  до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини проти основ національної  безпеки  України  в  умовах  дії  режиму  воєнного  стану»,  який  підписано Президентом України 04.03.2022 року.

Тепер  стаття 113  Кримінального  кодексу  України  визначає  диверсію  як  вчинення  з метою  ослаблення  держави  вибухів, підпалів або  інших  дій,  спрямованих  на  масове знищення  людей,  заподіяння  тілесних  ушкоджень  чи  іншої  шкоди  їхньому  здоров’ю,  на зруйнування  або  пошкодження  об’єктів,  які  мають  важливе  народногосподарське  чи оборонне  значення,  а  також  вчинення  з  тією  самою  метою  дій,  спрямованих на радіоактивне  забруднення,  масове  отруєння,  поширення  епідемій,  епізоотій  чи епіфітотій.

В умовах воєнного стану зазначені дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців, а відтак, знижують обороноздатність країни.

Внаслідок бойових дій (артилерійських, авіаційних та ракетних обстрілів) з 24 лютого 2022  року  в магістральних  та  міждержавних  електричних  мережах  сталися  масові відключення та пошкодження електроустановок об’єктів та електричних мереж напругою 220  –  750  кВ.  Забезпечення  споживачів  України  електричною  енергією  здійснюється  в складних умовах воєнного часу.

Додаткових ускладнень в роботі ОЕС України завдають відключення повітряних ліній електропередачі (далі - ПЛ) пов’язані з низовими пожежами, які спричинені підпалами з боку населення: стерні, очерету та сухостою. Це призводить до порушень в роботі мережі та загрожує тривалими відключеннями об’єктів критичної інфраструктури. Громадяни України зобов’язані не здійснювати дії, які  несуть  загрозу  об’єктам  критичної інфраструктури.

Посилений контроль за пожежною безпекою в охоронних зонах ПЛ  щодо  дотримання  вимог  охорони  електричних  мереж  та  умов виконання робіт в межах охоронних зон електричних мереж збереже наше житло.