Домінуючим зовнішньополітичним вектором в Україні є європейська та євроатлантична інтеграція – дані дослідження соціологічної групи «Рейтинг»
У всіх питаннях, що стосуються поглядів стосовно майбутнього України на міжнародній арені, щонайменше половина опитаних підтвердили свої прозахідні прагнення - за вступ до ЄС виступають 64%, в НАТО - 54%.
Про це свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинг».
Найбільша підтримка європейського та євроатлантичного курсу країни спостерігається серед молоді віком 16-24 роки: 66% за вступ в НАТО, 75% за вступ до ЄС. Загалом серед молоді, на відміну від старших, простежується тенденція до консолідації навколо проєвропейської ідеї України. Навіть на Сході, де найменша підтримка вступу до ЄС, серед молоді – більшість за вступ до ЄС (58%).
Попри це, навіть в найстарших категоріях, щонайменше половина респондентів підтримують рух України у західному напрямку.
Загалом представники Покоління Незалежності (16-30 років) відчувають себе громадянами України та європейцями, виступають за Незалежність і не жалкують за СРСР, підтримують євроінтеграцію та вступ України до НАТО.
Довідково
До 30 річчя Незалежності України Соціологічна група «Рейтинг» провела перше масштабне соціологічне дослідження з загальною вибіркою в 20 тисяч респондентів, метою якого було вивчити особливості мислення та стилю життя нового покоління українців, їхнього ціннісного світу, мотивацій, оцінки самих себе та України.
Результати представлені у вікових, гендерних, регіональних (по областях), майнових, психологічних розрізах. Дослідження проводилося з 20 липня по 9 серпня 2021 року методом телефонного інтерв’ю. Опитано 20 тисяч респондентів в усіх областях країни, окрім тимчасово окупованих територій Крим та Донбасу.