Про пільговий проїзд для жителів Доманівської громади

Дата: 22.03.2021 16:02

Фото без описуЗ 1 березня 2021 року, вперше за останні п’ять років, жителі Доманівської селищної ради отримали можливість безоплатного (пільгового) проїзду в автобусах приміського, а також міжміського, де немає іншого, сполучень.

На численні звернення жителів громади стосовно пільгового проїзду відділ соціального захисту та охорони здоров’я Доманівської селищної ради надає роз'яснення:

Запитання 1:

Яку суму виділено селищною радою на безкоштовний проїзд пільговиків?

На виконання програми соціального захисту населення Доманівської селищної ради «Турбота» на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням селищної ради від 23.12.2020 року № 12, з місцевого бюджету на поточний рік виділено 200 000 грн. на відшкодування витрат за пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян.

Запитання 2:

Чому не всі категорії пільговиків мають право на безоплатний проїзд?

На жаль, бюджет селищної ради має певні межі, тому з 01.03.2021 року право на безкоштовний проїзд на автобусних маршрутах  приміського сполучення (а також міжміського на територіях, де немає приміського) мають найбільш потребуючі та вразливі  категорії громадян, а саме:

• особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • учасники бойових дій ;
  • особи з інвалідністю І та ІІ груп, діти з інвалідністю;
  • особи, які супроводжують інвалідів І групи або дітей – інвалідів (не більше одного супроводжуючого);
  • особи з інвалідністю загального захворювання І групи з діагнозом  «хронічна ниркова недостатність»;
  • особи з онкозахворюваннями ;
  • громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій ( ліквідатори).

Запитання 3:

Чи видаються талони на безоплатний проїзд, наприклад, до Миколаєва, Одеси, Києва?

Ні, програмою соціального захисту населення  Доманівської селищної ради «Турбота» передбачений безкоштовний проїзд окремим категоріям громадян на приміському сполученні, тобто, в межах 50 км. На маршруті «Сирове - Одеса», який є міжміським, талон дає право на пільговий проїзд лише в межах території селищної ради.

Запитання 4:

Чи може скористатися талоном на  проїзд особа, яка не є пільговиком, наприклад, хтось із членів  сім’ї чи родичів пільговика?

Ні, талони є документами суворої звітності і є іменними, тобто, видаються на конкретну особу. У талоні обов’язково вказуються прізвище, ім’я, по батькові пільговика. Крім того, талон дійсний лише за наявності відповідного посвідчення із фотокарткою пільговика.

За інформацією відділу соціального

захисту та охорони здоров’я