До 150-річчя від дня народження Лесі Українки!

Дата: 25.02.2021 09:51

НЕХАЙ МОЇ СТРУНИ ЛУНАЮТЬ

У читальному залі Доманівської публічної бібліотеки підготовлено книжкову виставку-портрет «Нехай мої струни лунають» до 150-річчя від дня народження Лесі Українки: поетеси, драматурга та громадсько-політичного діяча, книги якої розповідають про життя і творчість письменниці.

Писати поезії Лариса Косач почала рано в 9-річному віці було написано вірш «Надія». Першими були надруковано в 1884 р. у львівському журналі «Зоря» вірші «Конвалія» і «Сафо», під якими вперше з'явилось ім'я — Леся Українка. Наступного року у Львові вийшла збірка її переглядів з Миколи Гоголя. Літературна діяльність Лесі Українки пожвавилася з середини 80-х рр., коли Косачі переїхали до Києва і вона увійшла до літературного гуртка «Плеяда». Перша збірка її поезій «На крилах пісень» була надрукована у Львові в 1893 р. (друге видання – в Києві в 1904 р.). У Львові ж в 1899 р. вийшла і друга її збірка – «Думи і мрії», третю збірку – «Відгуки», було надруковано в 1903 р. в Чернівцях. Після видання третьої збірки Леся Українка протягом десяти років написала понад сотню віршів, з яких половина за її життя не була надрукована.