Увага! У Миколаївській області виявлено пташиний грип!

Дата: 10.12.2020 14:07

Фото без описуОстаннім часом епізоотична ситуація щодо захворювання на високопатогенний грип птиці суттєво погіршилася, що свідчать зареєстровані випадки захворювання у країнах Європи (Угорщина, Чеська республіка, Польща) та України (захворювання птиці на грип в домогосподарствах громадян села Кандибине, Новоодеського району, Миколаївської області).

Це особливе небезпечне захворювання, яке дуже швидко  передається від хворої до здорової птиці та закінчується 100% загибеллю. До хвороби сприятливі усі види птиці.

Клінічні ознаки характеризуються почорнінням гребня та сережок, загальним пригніченням, набряками, ураженням дихальних органів (хрипким диханням) та шлунково-кишкового тракту(діарея).

Збудником захворювання є вірус, який має унікальну здатність змінювати свою структуру.

Джерелом інфекції та переносниками хвороби є дикі та синантропні птахи, особливо водоплавна птиця.

Пташиний грип птиці не лікується!

Застерігаємо, якщо ви хочете вберегти свою птицю та птицю своїх сусідів потрібно обмежити вигул домашньої птиці для уникнення контакту з дикою перелітною та синантропною (голуби,ворони, горобці та інші) птицею.

Будьте обережні !

Якщо у вас захворіла чи загинула птиця негайно повідомляйте спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує дану територію за телефоном 9-11-86.

За інформацією Первомайського міжрайонного управління головного управління держпродспоживсужби у Миколаївській області.