Увага! Оголошення!

Дата: 16.04.2020 11:34

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПІДПАЛ СУХОЇ ТРАВИ

Значно ПІДВИЩЕНО

Випалювання рослинності та її залишків залишається однією з найбільш актуальних екологічних проблем для навколишнього середовища і здоров`я людини. Спалювання сухостою забруднює повітря, а розведені навмання багаття призводять до неконтрольованих масштабних пожеж і значних збитків.

13 квітня 2020 року прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об`єктів рослинного світу"

Відповідно до ухвалених змін, суттєво підвищуються штрафи за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об`єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

Законом внесено зміни:

• до статей 241, 245 Кримінального кодексу:

Розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (30 600 грн – 61 200 грн) або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого.

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються штрафом від 5 400 до 9 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 грн – 153 000 грн) або обмеженням волі на строк від двох до п`яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

• до статей 77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 530 грн – 4 590 грн) і на посадових осіб - від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4 590 грн – 15 300 грн).

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища накладається штрафом на громадян від 180 до 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3 060 грн – 6 120 грн) і на посадових осіб - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15 300 грн – 21 420 грн).

Якщо самовільне випалювання здійснено в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду, штраф накладається у розмірі від 360 до 720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6 120 грн – 12 240 грн) і на посадових осіб - від  1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (21 420 грн – 30 600 грн).