До уваги жителів громади

Дата: 13.04.2020 16:10

Шановні жителі громади!

Доманівська селищна рада з метою упередження випадків вчинення домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми під час проведення на території Миколаївської області карантину, інформує щодо уповноважених підрозділів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, загальні та спеціалізовані служби підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Під домашнім насильством розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь.

Постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й є свідком (очевидцем,) такого насильства.

У разі вчинення будь-якого виду домашнього насильства постраждалі мають право звернутися із відповідною заявою (повідомленням) :

- до органів поліції за місцем свого проживання (перебування),

за мобільним телефоном 102, (05152) 9-14-32;

- до виконавчого комітету селищної ради, органу опіки та піклування, за телефоном (05152) 9-19-49;

- навчальних закладів (якщо постраждалі — діти), (05152) 9-16-84,9-12-08;

-закладу охорони здоров’я, за мобільним телефоном 103, (05152)9-14-03.

Аби отримати захист, достатньо звернутися до будь-якого з цих органів.

Повідомити про насильство можна також через :

- Державний Кол-центр з питань запобігання домашньому насильству за телефоном 15-47, який  працює цілодобово;

- Національну «гарячу лінію» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за мобільним телефоном 116 -123, 0-800-500-335, працює цілодобово;

- Дитячу «гарячу лінію» за мобільним  телефоном 116-111, 0-800-500-225;

-Урядовий Кол-центр за телефоном 15-45.