Екстрене засідання виконавчого комітету по запобіганню поширенню на території громади коронавірусної інфекції

Дата: 13.03.2020 13:37

Сьогодні, на підставі доручення Миколаївської ОДА, скликане екстрене засідання виконавчого комітету, за результатами якого прийнято рішення про запобігання поширенню на території Доманівської селищної ради коронавірусної інфекції (COVID-19). Даним рішенням встановлено на території Доманівської ОТГ з 13 березня 2020 року по 3 квітня 2020 року карантин та затверджено ряд заходів по запобіганню поширенню на території громади коронавірусної інфекції.

Жителям громади!

Новий коронавірус 2019 року (2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Доманівська селищна рада закликає соціальноорієнтований та свідомий бізнес, підприємців, аптечні заклади, заклади торгівлі та громадського харчування, керівників перевізних компаній автовокзалів долучитися до поширення інформаційних матеріалів, спрямованих на інформування населення про профілактику захворюваності, алгоритм дій в разі підозри захворювання.

Симптоми:

У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

· гарячка;

· кашель;

· задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень.

Чи є вакцина?

Наразі немає вакцини для захисту від 2019-nCoV. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Чи є лікування?

Не існує специфічного противірусного лікування для 2019-nCoV. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.

Як захиститися від інфікування:

• уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;

- не торкайтеся обличчя немитими руками;

- часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;

- ретельно готуйте їжу, зокрема м'ясо і яйця;

- уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції:

• якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);
  • якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;
  • під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
  • необхідно дезинфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Власникам закладів торгівлі, громадського харчування

та керівництву комунального підприємства Ринок смт Доманівка!

Основним засобом захисту та профілактики інфікування коронавірусом 2019-nCoV є дотримання правил санітарної гігієни рук. Відтак Доманівська селищна рада просить власників торговельних мереж, закладів громадського харчування та керівництво комунального підприємства Ринок смт Доманівка розмістити в громадських вбиральнях дезинфектори для рук та пам'ятки щодо правильного миття та дезинфекції рук коло рукомийників та дезинфекторів.