Заходи з нагоди Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги в селах Петропавлівка, Олександродар

Дата: 09.05.2019 15:17

У нашій державі запровадили традицію відзначення 8 травня, як дня, коли власне капітулювала нацистська Німеччина. Цей день визначений Указом Президента як день памяті та примирення.

Тому сьогодні говорити про війну є важливою передумовою перемоги у війні сучасній.

У Петропавлівці відзначили цей день усім селом біля памятника загиблим воїнам. У більшості присутніх на грудях майоріли червоні маки, адже червоний мак є традиційним українським символом, про який співалося в козацьких думах як про символ пролитої козацької крові. З іншого боку червоний мак є європейським символом пам’яті жертв Першої та Другої світової війни.

Гарними словами вшанували память про тих, хто захищав свою землю, учні Петропавлівської філії Доманівського НВК. Вели програму учні 9 класу Лаба С., Колісніченко Р.

Підготовчу роботу з учнями провела Кирнисенко Л.В.

В цей день прозвучали пісні “Маки червоні” у виконанні Муляр А., та “Перемога” у виконанні Степчук Н.  Перед громадою виступив в.о. старости сіл Петропавлівка, Олександродар, Сила Сергій Білов.

Ми в скорботі із великою шаною вдячності згадуємо Героїв, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками. Радість, відданість та патріотизм сьогодні засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення суті людського буття.

Перед покладанням квітів з уст учнів прозвучали слова:

“Нам треба об’єднатись воєдино

Бо мрії й прагнення у нас одні.

Щоб стала вільна й сильна Україна

Ми скажемо усі разом: “Ні - війні

Наступного дня в с. Олександродар відбувся мітинг, присвячений Дню Перемоги. Серед присутніх були: учасник війни Антонюк І.Л.

діти війни: Реуш З., Ткаченко М.,  Прокопенко Г.

З промовою перед односельцями виступила директор будинку культури Ірина Ткаченко.

Привітав усіх зі святом в.о. старости сіл Петропавлівка, Олександродар, Сила Сергій Білов.

Завершився мітинг покладанням квітів до пам’ятника загиблим воїнам.