УВАГА !

Дата: 23.04.2019 09:43

З метою охорони господарств від занесення збудника грипу птиці керівники та спеціалісти птахо господарств, незалежно від форм власності зобов’язані суворо виконувати заходи, які передбачені інструкцією з профілактики та ліквідації грипу птиці Затверджено Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України 17.10.2011 №547 і Зареєстровані в Міністерстві юстиції України 8 листопада 2011р, за №1277/20015.
З метою забезпечення епізоотичного благополуччя у птахо господарствах необхідно постійно здійснювати:
• нагляд за клінічним станом птиці;
• проведення моніторингових досліджень щодо виявлення антитіл до вірусу , птиці птахо господарств та особистих селянських господарств,іншої птиці. яка утримується в неволі тощо;
• контроль та оцінку загрози, що може виникнути від диких пере льотних та синантропних птахів,щодо будь-якого вірусу грипу птиці;
• моніторинг наявності збудників пташиного грипу у ссавців;
• здійснювати господарські та ветеринарні заходи ,які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
• на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
• виконувати вказівки спеціалістів ветеринарної медицини та проводити ветеринарно-санітарні заходи з профілактики та боротьби з грипом птиці;
• повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини про всі випадки загибелі птиці або про не властиву їм поведінку;

ГРИП ТПИЦІ – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів,викликана будь-яким вірусом грипу А,який спричиняє щонайменше 75% летальних випадків серед курчат у 4-8 місячному віку, інфікований внутрішньовенно.
ГРИП ПТИЦІ- характеризується загальним пригнічення м , набряками,ураження респіраторних органів та ШКТ та перебігає у виді ензоотій. Інкубаційний період у птиці триває 1-7 днів. В окремих випадках – від декількох годин до 7 діб і більше.
ЗБУДНИК грипу птиці –РНК – вірус,за комплементзязувальним антигеном споріднений з вірусом типу А людей і тварин . Дикі птахи , особливо мігруюча водоплавна птиця, є природним резервуаром вірусів грипу птиці. Вірус виділяється у навколишнє середовище зі слиною, носовим секретом,і послідом. Вірусоносійство у птиці ,яка перехворіла,триває 2-3 місяці та більше. ДО ГРИПУ сприйнятлива домашня ,синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця ,а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання . Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та іншої види перелітної птиці.
ВІРУС ГРИПУ ПТИЦІ чутливий до дії 3% їдкого натру, хлорного вапна, креоліну, фенолу,2%р-н формальдегіду, азотної кислоти, ефіру, хлороформу та препарати йоду.
Отже, шановні громадяни при будь-якій підозрі або невластивій поведінці птиці чи її загибелі звертайтеся до спеціалістів ветеринарної медицини у вашому населеному пункт, також до фахівців району ветеринарної медицини для подальших дій.

Інформує Первомайське міжрайонне управління Держпродспоживслужби

в Миколаївській області