Доманівська громада
Миколаївська область, Вознесенський район

ГРИП ПТИЦІ!

Дата: 20.08.2018 08:34
Кількість переглядів: 879

          Грип- це висококонтагіозне захворювання  птиці, що  характеризується  пригніченням септицемією, ураженням распіраторної системи та системи травлення.

          Хворіють на грип кури, індики, гуси, дика перната та синантропна птиця. Джерело інфекції – хвора і перехворіла на грип птиця. Тривалість  вірусоносійства досягає 2-3 місяці.

          Вірус передається повітряно- крапельним шляхом з питною водою, яйцями, пір’ям, боєнськими відходами та інвентарем.

          Фактори поширення  інфекції - кішки, гризуни, комахи, дика перната та синантропна птиця.

          Інкубаційний період хвороби 2 - 7 днів, тривалість хвороби 2 - 25 днів, смертність до 90 % всього наявного поголів’я птиці.

          Хвороба проявляється хрипами, посинінням слизових оболонок, гребеня, сережок, набряком голови, діареєю, появляються манежні рухи.

 

Шановні громадяни!

 

          Тримайте птицю в закритих приміщеннях. Не дозволяйте домашній птиці контактувати з дикою та синантропною птицею. Доглядайте домашню птицю в виділеному для цього захисному одязі, взутті та в рукавичках.    Двічі на тиждень проводьте очистку та дезінфекцію пташників. Сідала, гнізда та вхід до пташника необхідно побілити свіжегашеним  вапном. Послід та залишки  їжі з пташника періодично потрібно спалювати  або закопувати.

          Не купуйте сире м’ясо птиці, та яйця на стихійних ринках. Завжди  мийте руки з милом після контакту з сирим м’ясом птиці або яйцями. Перед вживанням яєць потрібно ретельно мити шкаралупу мильною водою.

         Вірус пташинного грипу миттєво гине при температурі 100 гр.С ,  тому  м’ясо птиці потрібно відварювати до повного приготування.  М’ясо потрібно  варити щонайменше 30 хв, яйця – 10 хв.

        При купівлі молодняку птиці цікавтесь про наявність у продавців відповідних супровідних документів, які свідчать про  клінічний стан птиці та ветеринарно-санітарні заходи, які проводяться  в  батьківському стаді.

 

Не приховуйте хвору птицю, не намагайтеся лікувати її самостійно.

Негайно повідомляйте про захворювання домашньої  птиці та її загибель  ветеринарним фахівцям .

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь