ГРИП ПТИЦІ!

Дата: 20.08.2018 08:34

Грип- це висококонтагіозне захворювання  птиці, що  характеризується  пригніченням септицемією, ураженням распіраторної системи та системи травлення.

Хворіють на грип кури, індики, гуси, дика перната та синантропна птиця. Джерело інфекції – хвора і перехворіла на грип птиця. Тривалість  вірусоносійства досягає 2-3 місяці.

Вірус передається повітряно- крапельним шляхом з питною водою, яйцями, пір’ям, боєнськими відходами та інвентарем.

Фактори поширення  інфекції - кішки, гризуни, комахи, дика перната та синантропна птиця.

Інкубаційний період хвороби 2 - 7 днів, тривалість хвороби 2 - 25 днів, смертність до 90 % всього наявного поголів’я птиці.

Хвороба проявляється хрипами, посинінням слизових оболонок, гребеня, сережок, набряком голови, діареєю, появляються манежні рухи.

Шановні громадяни!

Тримайте птицю в закритих приміщеннях. Не дозволяйте домашній птиці контактувати з дикою та синантропною птицею. Доглядайте домашню птицю в виділеному для цього захисному одязі, взутті та в рукавичках.    Двічі на тиждень проводьте очистку та дезінфекцію пташників. Сідала, гнізда та вхід до пташника необхідно побілити свіжегашеним  вапном. Послід та залишки  їжі з пташника періодично потрібно спалювати  або закопувати.

Не купуйте сире м’ясо птиці, та яйця на стихійних ринках. Завжди  мийте руки з милом після контакту з сирим м’ясом птиці або яйцями. Перед вживанням яєць потрібно ретельно мити шкаралупу мильною водою.

Вірус пташинного грипу миттєво гине при температурі 100 гр.С ,  тому  м’ясо птиці потрібно відварювати до повного приготування.  М’ясо потрібно  варити щонайменше 30 хв, яйця – 10 хв.

При купівлі молодняку птиці цікавтесь про наявність у продавців відповідних супровідних документів, які свідчать про  клінічний стан птиці та ветеринарно-санітарні заходи, які проводяться  в  батьківському стаді.

Не приховуйте хвору птицю, не намагайтеся лікувати її самостійно.

Негайно повідомляйте про захворювання домашньої  птиці та її загибель  ветеринарним фахівцям .