Об'єднана територіальна громада
Доманівської селищної ради

Представники Доманівської громади на семінарі програми DOBRE: “Система автоматизації бюджету участі “Громадський проект”

Бюджет участі – це реальна можливість реалізувати свої ідеї, підсилити співпрацю між людьми, спосіб навчання людей розпоряджуватися спільними фінансовими ресурсами на благо громади. Реалізація таких проектів дозволяє виявити нових громадських лідерів, розвитку громадянського суспільства.

Завдяки бюджету участі жителі громади матимуть гарантії, що вибрані ними проекти обов'язково будуть реалізовані. Про це розповів модератор заходу Олександра Іваненко  під час семінару впровадження бюджету участі у Миколаївській області.

Реалізується цей проект у рамках програми DOBRE, де партнером виступає ГО "Social Boost" - українська технологічна громадська організація. Фокус роботи якої — ІТ-проекти із соціальним впливом, впровадження електронної демократії, електронного урядування та відкритих даних.

Завданням впровадження цього проекту є створення загальної методології процесу запровадження бюджету участі, а також розроблення програмного забезпечення бюджету участі.

О.Іваненко  наголосила, що учасники проектів можуть наперед прорахувати обсяг бюджету участі. А також, вона коротко ознайомила з тим, як працює бюджет участі, а саме згідно до Положення про бюджет участі,затвердженого рішенням сесії Доманівської селищної ради, та за оголошенням про здійснення конкурсу проектів громадяни подають свої проектні заявки на фінансування з бюджету участі. На першому етапі конкурсною комісією проектні пропозиції перевіряються на відповідність регламентним нормам та допускають проекти до громадського голосування.

Бюджет участі – це інструмент, з яким люди вчитимуться відповідальності за те, як розвивається громада.

Що ж до основних принципів бюджету участі, то це надання мешканцям гарантій, що вибрані ними проекти обов'язково будуть реалізовані, підтримка мешканців на всіх етапах бюджету участі, а оцінювання бюджету участі повинне відбуватись щороку. Електронна система функціонує в 20 містах.

 « повернутися до списку новин