Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області відділ обслуговування громадян № 7

Чи призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника дитині військовослужбовця, який зник безвісти?

Так, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається, непрацездатним членам сім’ї (в тому числі дітям) годувальника, якому, зокрема, надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин (ст. 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

09:47:12 11.08.2023

Категорії громадян, які мають право на разову грошову виплату до Дня Незалежності України

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань” від 20.03.2023 №2983-ІХ передбачено, що разова грошова виплата виплачується окремим категоріям громадян щороку до Дня Незалежності України в порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України (до 2023 року разова грошова виплата виплачувалася щороку до 05 травня).

09:37:46 04.08.2023

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною

Умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам визначено Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105 в редакції Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”” від 21.09.2022 р. № 2620 (далі — Закон № 2620).

15:08:07 25.07.2023

Право пенсіонера на пільгу з оплати комунальних послуг визначає колишнє місце роботи та місце проживання

Право на пільгу в розмірі 100% знижки на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу мають пенсіонери, які працювали за певними спеціальностями та проживають у сільській місцевості.

15:39:51 21.07.2023

Перерахунок пенсії з 01 липня 2023 року

З 1 липня Пенсійним фондом Миколаївщини, відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році” вперше автоматично (без звернень пенсіонерів) на 19,7% підвищено пенсії особам, яким призначено пенсії відповідно до Законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність", строк призначення яких до 31.12.2022 включно. Це другий етап індексації, передбачений зазначеною постановою. З 1 березня поточного року більшість видів пенсій вже проіндексували. В липні, за матеріалами пенсійних справ, перераховано спецпенсії для 447 жителів Миколаївщини, середній розмір підвищення склав 1048,62 грн.

14:26:18 18.07.2023

Надання деяких соціальних послуг з догляду та медичних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання

Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №1105 від 23.09.1999 (зі змінами) встановлено, що закупівля соціальних послуг, у тому числі на необхідний догляд за потерпілим, здійснюється та розраховується відповідно до оцінки потреб потерпілого відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”.

10:15:00 12.07.2023

Механізм швидкого надання житлових субсидій

13 червня 2023 року Уряд ухвалив постанову № 601 “Про реалізацію експериментального проекту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”, яка дає можливість в рамках експериментального проекту максимально спростити процедуру звернення громадян за житловою субсидією і забезпечити швидке прийняття рішення щодо її надання.

08:07:35 12.07.2023