Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області відділ обслуговування громадян № 7

Пенсійний калькулятор: корисний сервіс для підрахунку майбутньої пенсії

Якщо ви бажаєте оцінити розмір своєї майбутньої пенсії за віком, – скористайтеся сервісом «Пенсійний калькулятор». Цю послугу розроблено для людей, які хотіли б спрогнозувати своє пенсійне майбутнє і дізнатися орієнтовний розмір пенсії за віком за даними, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України. При цьому користувач може додати відомості про ті періоди своєї трудової діяльності, які наразі в Фонді відсутні. Варто враховувати, що «Пенсійний калькулятор» розраховує прогнозний розмір пенсії за віком в «цінах» на час розрахунку: сервіс не здійснює припущень щодо зростання середньої заробітної плати в Україні у наступні роки чи рівня інфляції. Також для визначення заробітної плати «Пенсійний калькулятор» використовує показники зарплати людини та середньої зарплати на момент проведення розрахунку. Саме тому розрахунок розміру пенсії в короткостроковій перспективі буде більш точним. Крім розміру майбутньої пенсії «Пенсійний калькулятор» дає змогу порахувати наявний страховий стаж людини (при введенні всіх необхідних даних про трудову діяльність до 01.01.2004) та дозволяє визначити ймовірний вік виходу на пенсію з урахуванням можливо набутого стажу (тобто 60, 63 чи 65 років). Щоб скористатись сервісом «Пенсійний калькулятор», необхідно виконати наступні дії:  увійти в особистий кабінет застрахованої особи на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпис або ID.GOV.UA;

08:10:46 30.04.2024

Призначення пільги на житлово-комунальні послуги, придбання твердого палива і скрапленого газу учасникам бойових дій

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України No 373 від 17.04.2019 року “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі” (зі змінами) та затвердженим нею Порядком “Про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі”, учасники

08:57:07 26.04.2024

З травня 2024 року більшості українців, які отримують житлову субсидію, на неопалювальний сезон її буде призначено автоматично

Житлова субсидія призначається до дати закінчення опалювального сезону та розраховується з урахуванням тривалості опалювального сезону по 15 квітня включно. З травня житлові субсидії на неопалювальний сезон більшості одержувачів буде призначено автоматично до 30 квітня 2025 року (якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарств).

15:02:16 15.04.2024

Про призначення надбавки до пенсії на утримання непрацездатних членів сім'ї відповідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”

Відповідно до пункту “а” статті 16 та пункту “а” статті 24 Закону України  “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон) до пенсії за вислугу років та по інвалідності, що призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, нараховується надбавка непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї, - на кожного непрацездатного члена сім'ї в розмірі 50 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

14:34:31 12.04.2024

Надання страхових виплат потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого

Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” № 1105 від 23.09.1999 (із змінами, далі — Закон № 1105) встановлено, що щомісячні страхові виплати підлягають перерахуванню щороку, з 1 березня, на коефіцієнт, що враховує показники зростання споживчих цін та середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

12:33:11 04.04.2024

Чи може особа з інвалідністю з дитинства одночасно отримувати і пенсію по втраті годувальника і соціальну допомогу?

ідповідно до статті 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» № 2109 - ІІІ від 16.11.2000 (зі змінами) (далі — Закон № 2109-ІІІ), якщо особа з інвалідністю з дитинства або дитина з інвалідністю має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника (державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» і державну соціальну допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

12:31:03 04.04.2024

Відповідаємо на чисельні звернення щодо переведення з пенсії за вислугу років на пенсію за віком

Ключовим нормативно-правовим актом, який регламентує загальні положення та особливості призначення пенсій є Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003  № 1058-IV (зі змінами, далі – Закон № 1058-IV).

08:54:30 26.03.2024

Про перерахунок розміру житлової субсидії в межах установленого строку її призначення

Відповідно до пункту 92 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами) перерахунок розміру житлової субсидії в межах установленого строку її призначення без звернення громадян, зокрема, здійснюється уповноваженим органом в березні на березень - квітень та / або серпні на серпень - вересень у разі зменшення або збільшення середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на понад 50 відсотків.

08:53:06 26.03.2024