Об’єднана територіальна громада

Конференція «Децентралізація, управління землями та розвиток громад»

14 грудня 2017 року спеціалісти сектору земельних відносин та містобудування Доманівської селищної ради Голумбйовська Т.Й., Томчук С.М. Піроженко В.В.  взяли участь у конференції з питань децентралізації, управління землями та розвитку громад, яка відбулася у м. Києві.

Мета - поширення кращих практик та універсальних інноваційних рішень ефективного використання та захисту земель в умовах децентралізації, а також обговорення нових можливостей розвитку територіальних громад із залученням інвесторів.

У заході взяли участь Віце –прем’єр - міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та  житлового – комунального господарства України Геннадій Зубко,  директор Проекту  USAID «Агросільрозвиток » Патрік Рейдер,   голова Місії USAID в Україні Сюзан Косінскі ФРІТЦ, голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (ВАССР ) Микола Фурсенко , Перший заступник Міністра аграрної політики  та продовольства України  Максим Мартинюк, Народний депутат України, в.о голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко та інші експерти у даній сфері; організатор -  Агенство США з міжнародного розвитку (USAID).

В ході проведення конференції  розглядались  наступні питання:

1. Чи потрібнопередавати громадам повноваження по управлінню землями ОТГ? Якщо так, то як швидко це треба зробити?
  2. Чи здатні громади брати на себе ці повноваження і що їм для цього потрібно?
  3. Очікувані результати, переваги та ризики для громад.

Участь в таких заходах є дуже важливою для землевпорядників ОТГ, так як на даний час в Україні відбуваються зміни у сфері земельних відносин. Представники ОТГ з усієї країни мали чудову можливість щодо обміну досвідом та впровадження на місцях нових методів роботи, ефективного використання земельних ресурсів. Конференція виявилась цікавою та корисною, адже  участь в подібних заходах не тільки підвищує рівень  знань, а й відкриває нові можливості для розвитку територіальних громад України.